krzyż Wambierzyce

3 modlitwy w depresji, lęku i zniechęceniu

Modlitwa w niepowodzeniu i zniechęceniu

Panie Jezu, jestem bierny i nic mi się nie chce. Nie zależy mi na nauce ani na pracy. Właściwie nic mi się nie udaje. Tak trudno mi wyjść z tego zniechęcenia. Wiem, że powinienem z tym walczyć. Dopomóż mi. Potrzeba mi zachęty, ciepłego słowa, zrywu. Wlej więc otuchę i siłę w moje serce i umocnij moją wolę.

Jezu Chryste, Ty dobrze wiesz, czym jest niepowodzenie. Ludzie, których uczyłeś, tak często nie rozumieli Cię, a mimo to nie ustawałeś w pracy i czynieniu dobrze. Pragnę się przemóc i pracować, uczyć się mimo zniechęcenia, które mnie ogarnia. Proszę Cię, Panie pozostań ze mną. Amen.

 

Modlitwa dla zmęczonych życiem

Jezu, Ty uzdrawiałeś ludzi w czasach sobie współczesnych i teraz też uzdrawiasz, zmieniasz ich życie radykalnie, by mogli osiągnąć szczęście i przybliżać się do Ciebie. Jezu Chryste, mój najlepszy nauczycielu, moje codzienne życie jest pełne rutyny, brak mu ożywczych soków. Codziennie wykonuję te same czynności w domu i w pracy, towarzyszą mi zawsze te same emocje.

Ześlij o Panie ożywczy deszcz Twoich łask na moje życie. Niech Twój Święty Duch pobudza mnie do nowych działań. Niech otworzy moje oczy na Twoje łaski, na troskę Twoją o moje życie. Niech Twoja miłość mnie odnawia, bym jako nowy człowiek z nowym sercem z ciała mógł wejść do Królestwa Bożego. Amen.

 

Modlitwa człowieka rozgoryczonego

Boże, Ojcze najlepszy, który nie zostawiasz człowieka w niedoli. Ty znasz serca wszystkich wyznawców swoich. Wszyscy ludzie wokół mnie wydają się szczęśliwi, radośni, uśmiechnięci, jakby żadne gorycze życia ich nie dotykały.

Uchroń mnie Boże od zazdrości, od niechęci, broń mnie Boże od pogardy. Nie mam sił się uśmiechać, nie mam najmniejszej ochoty rozwiązywać moich problemów. Panie, daj mi odwagę, udziel mi łaski męstwa, bym nie uciekał przed sobą. Boże Abrahama, Izaaka i Jakuba, który wpływałeś na zmianę myślenia swych wybranych, zmień i moje myśli, bym mógł dostrzec Twoją łaskę wokół mnie. Wreszcie, daj mi o Panie spokój ducha, który pobudzi mnie do działania. Amen.